قیمت ذرت و سویا

علت اهمیت قیمت ذرت برای مردم، مرغدار و دولت چیست؟

این روزها دغدغه‌ی بسیاری از مرغداران این است که قیمت ذرت روز به روز درحال افزایش است و با توجه به اینکه غذای اصلی مرغ‌ها ذرت می‌باشد این مسئله به اقتصاد مرغداران اسیب جدی وارد می‌کند.

در این روزها دولت این اطمینان را داده که ذرت دامی را با قیمت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد می‌کند تا قیمت مرغ و سایر فراورده‌های آن افزایش پیدا نکند.در حالی که با بررسی قیمت ذرت در ماه‌های اخیر مشاهده می‌کنیم که هر روز و نه هر هفته یا هر ماه بلکه تاکیدا هر روز قیمت ذرت در حال افزایش است.

چرا نظارتی بر قیمت ذرت نمی‌شود؟

حال این سوال مطرح است که چرا نظارتی براین مسئله نمی‌شود؟   چه چیزی واجب‌تر از پایین نگه داشتن قیمت مرغ و تخم‌مرغ وجود دارد؟  افزایش قیمت‌ها در این گرانی بازار تا چه میزان باعث عصبانیت مردم خواهد شد؟

تمام این جواب‌ها واضح است و تمام خوانندگان این متن می‌دانند که افزایش قیمت گوشت و قیمت مرغ و تخم‌مرغ برای مردم گران‌تر از گرانی قیمت ‌ها تمام می‌شود. چرا که به ناچار عده‌ی زیادی مجبور می‌شوند که مصرف را کمتر کنند و یا عده‌ای مصرف گوشت را کنار بگذارند که این مسئله باعث سوتغذیه،  بیماری،  و پیامد‌های مخرب دیگر است و عده‌ای از مردم با آن درگیر خواهند شد. در کنار مردم ممکن است بسیاری از مرغداران انجام کارشان را به صرفه ندانسته و اقدام به تعطیلی مرغداری کنند که این مسئله نیز بر گرانی‌ها دامن میزند.

گل بود به سبزه نیز آراسته شد ذرت دامی در مصارف کارخانه‌های تولید پفک!!!

خبرگزاری فارس: طی روز‌های گذشته موضوع استفاده از ذرت دامی در تولید ۲ محصول پفک در رسانه‌ها و واکنش مسئولان وزارت بهداشت را در پی داشت، ماجرا از آنجا شروع شد که اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با ارسال نامه‌ای به دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد برخی کارخانه‌های تولید کننده مواد غذایی پس از فراوری مختصر فرآورده‌های تراریخته دامی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

متخلفان از ارز دولتی سو استفاده کرده‌اند

این موضوع واکنش مسئولان وزارت بهداشت را در پی داشت به طوری که ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت با تایید این خبر گفت: ذرتی که برای مصرف دام استفاده می‌شود شامل سهمیه ارزی ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی شده، اما ذرت‌های دیگر شامل این سهمیه نیستند. این دو شرکت نیز از ذرت‌های مصرف دامی که قیمتش کمتر است در تولید اسنک‌های پفک کرده استفاده کردند.

 

ماموریت اصلی بازرگانی سوله عرضه‌ی بی‌واسطه خوارک دام و طیور از جمله ذرت جو سویا و … می‌باشد. ما در کنار این ماموریت وظیفه‌ی خود می‌دانیم تا مرجع اطلاع رسانی قیمت‌ها، خبرهای مهم و تمام اطلاعاتی باشیم  که مرغداران و دامداران به آن احتیاج دارند.

برای مشاهده لیست قیمت ذرت، سویا و … و سفارش و مشاوره با کارشناسان ما کلیک کنید 

 

می‌خواهم سفارش بدهم
+ +